środa, 3 października 2012

Co to jest multiroom?


Dzięki cudom dzisiejszej technologii, Twój system audio nie jest już ograniczony do jednego pomieszczenia w Twoim domu. Multiroom AV jest znacznie bardziej uniwersalny niż konwencjonalny system HI-FI, ponieważ daje swobodę posiadania systemu audio w dowolnym miejscu Twojego domu, tam gdzie będziesz miał ochotę go zainstalować. Jest to kompleksowy system nagłośnienia pomieszczeń. Potoczna nazwa to nagłośnienie wielostrefowe.


System multiroom może być stereo (tak jak w konwencjonalnym systemie hi-fi), 5.1 , 7.1 lub systemem przestrzennym. System multiroom pozwala na przesyłanie dźwięku z nieograniczonej liczby źródeł do (potencjalnie) nieograniczonej liczby stref. Oznacza to, że przy użyciu jednego systemu jedna osoba może słuchać muzyki w sypialni, podczas gdy druga osoba używa tego samego systemu do słuchania muzyki w pokoju gościnnym. System nagłośnienia zazwyczaj jest wbudowany w ścianach i sufitach co jest olbrzymią wygodą, bo ogranicza nam to posiadanie dodatkowych mebli kabli w naszym domu.


System multiroom jejt zazwyczaj oparty na jednodyskowym serwerze multimediów, na którym składowane są Twoje wszystkie utwory muzyczne. W przesyłaniu danych używana jest technologia Ethernet lub WiFi, to dzięki niej muzyka jest przesyłana do Twojego pokoju. To umożliwia domownikom na słuchanie swoich ulubionych play list na indywidualnych urządzeniach końcowych czy to na klawiaturach multimedialnych/panelach dotykowych, wzmacniaczach i głośnikach. Muzyka nie musi być przechowywana w domu -  jest to prosty w użyciu system który przesyła muzykę prosto z Internetu. Zaletą systemu jest to, że do jego instalacji nie potrzebujemy już dokonywać remontów, system możemy podłączyć bezpośrednio do istniejącej juz sieci internetowej. To zapewnia nawet mocniejszy sygnał niż w sieci bezprzewodowej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz